Bağlı Bir LinkedIn Grubu Nasıl Başlatılır ve Büyütülür?

blog post

Bağlı Bir LinkedIn Grubu Nasıl Başlatılır ve Büyütülür?

Profesyonel erişim sağlamak ve kalıcı izlenimler oluşturmak söz konusu olduğunda, LinkedIn tercih edilen bir platformdur.

⦁    Her gün 3,2 milyar insan sosyal medyaya atlıyor.   Bu kadar büyük bir kalabalığın içinde bir mesajı duyurmaya çalışmak, Everest Dağı'na herhangi bir ekipman olmadan tırmanmaya çalışmak gibi hissettirebilir.
⦁    Sosyal medya topluluklarında öne çıkmak, gerçekten birkaç temel faktör üzerinde netleşmeye bağlıdır: ideal bağlantınızın kim olacağı, muhtemelen hangi sosyal medya platformunu kullandıkları ve platforma büyük değer katma planı. Oradan, sadece bir infaz meselesidir.  Profesyonel erişim sağlamak ve kalıcı izlenimler oluşturmak söz konusu olduğunda, LinkedIn tercih edilen bir platformdur. Sadece üst düzey yöneticilere sorun. Mevcut haliyle, yöneticilerin %91'i kaliteli içerik arıyorlarsa diğer iş platformları üzerinden LinkedIn'e yöneliyor .  LinkedIn Grupları, diğer platformlarda bulunmayan çok sayıda topluluk özelliğine sahiptir ve bundan yararlanmak çok önemlidir. Örneğin, LinkedIn tüm grup üyelerine onları güncel ve etkileşimde tutan günlük veya haftalık bir özet gönderir. Bir grubun yöneticisi olarak, doğrudan her topluluk üyesinin gelen kutularına düşecek bir mesaj olan duyuru e-postaları gönderebilirsiniz. İnsanların %40'ının e-postalarını günde yaklaşık 20 kez kontrol ettiğini düşündüğünüzde görülme şansınız oldukça yüksektir. 
Tüm bu avantajlardan yararlanmak için bir grup başlatmanız ve doğru şekilde büyütmeniz gerekir . Katılımcı, etkili bir LinkedIn Grubu ve topluluğu oluşturmaya başlamanıza yardımcı olacak beş ipucu:

1. Grubunuzda hemen netlik yaratın.
Grubunuzun ne hakkında olduğunu ve kimin için olduğunu gerçekten netleştirin. Kişisel bir marka oluşturmaya benzer şekilde, net bir hedef topluluğa sahip olmak istersiniz. "Pazarlama profesyonelleri" için bir grup açmak yerine, "B2B dijital pazarlama profesyonelleri" veya daha da iyisi: "Facebook Profesyonelleri için B2B Dijital Pazarlama" olarak adlandırmak gibi biraz daha spesifik olmayı düşünün. Grup açıklaması ne kadar ayrıntılı ve spesifik olursa, kullanıcıların kendileri için uygun olup olmayacağını hızlı bir şekilde belirlemesi o kadar kolay olur - ve yayınladığınız değerli içeriğinizi o kadar fazla geliştirebilirsiniz.
“Hakkında” bölümüne sağlam bir açıklama ekleyin. Neler paylaşacağınızı, tartışılacak konuları ve grubun amacını hemen belirtin. Grubun kurucusu olarak, bu aynı zamanda kendi iletişim bilgilerinizi veya grubun konusuyla ilgili sağladığınız ek kaynakları listelemek için de iyi bir yerdir. Kısa tutmayı unutmayın... burası, tüm biyografinizi ve gündeminizi topluluk arayan diğerlerine atmanın yeri değil.  
LinkedIn üyelerinin çoğu her gün oturum açarken, tipik bir kullanıcının platformda oturum açarken ortalama 6 dakikadan biraz fazla zaman harcadığını unutmamak önemlidir . Bu, kafa karıştırmak veya tekrar okumaya değmeyecek bilgiler sağlamak için fazla zamanınız olmadığı anlamına gelir.
Grup bilgilerini alakalı anahtar kelimelerle optimize ederek insanların grubunuzu bulmasını kolaylaştırın. İçeriğinizi optimize etmek için önceden biraz zaman harcamadığınız için, birinin grubunuzu asla bulamaması gerçekten talihsiz olurdu. Bunu, çözmesi gereken bir sorunu olan ideal bir üyeyi veya grubunuzla doğrudan ilgili yanıtlanması gereken bir soruyu hayal ederek yapın. Kendinize sorun: bilgi aramak için nasıl bir yol izleyecekler? Hangi kelimeleri kullanacaklardı? LinkedIn arama çubuğu, gruplar ve profiller için google'ın kendi sürümüdür… O halde bu kelimeleri alın ve grup başlığınıza ve açıklamanıza dahil edin.
İzole etmek istediğiniz grup konusunu netleştirmekte zorlanıyorsanız, birkaç soruyu gözden geçirin:
⦁    İdeal topluluk üyenizin saat 2'de aklından geçen konuşma veya acı noktası nedir? 
⦁    Grubunuza uygun ideal müşteriler, müşteriler veya kişiler tarafından en sık hangi soruları soruyorsunuz?
⦁    Profesyonel markanızla özel olarak ilgili konular nelerdir?

2. Kaliteli bir topluluk oluşturun.
Grubunuzu kurduktan sonra bağlantılarınıza bir davetiye gönderin. LinkedIn'deki biriyle doğrudan bağlantınız olduğu veya e-posta adresini bildiğiniz sürece, onları sayfanızın Grup Ayarları'ndan davet edebilirsiniz. Utangaç olma. Bir düşünün, ofisinizde veya evinizde bir partiye ev sahipliği yapacak olsaydınız, davetiyeler göndermeniz gerekirdi; aynısı LinkedIn Grubunuz için de geçerlidir.
Davetinizin siber eterlerde kaybolmasından mı endişeleniyorsunuz? Veriler, mesajı gönderdiğiniz haftanın gününü ve saatini gösterir, ancak uzunluğu önemlidir. Mesaj ne kadar kısa olursa, yanıt oranı o kadar yüksek olur. Ne zaman mesajlar az 200 kelime, bir% 25 daha yüksek şans bir yanıtın, ve yaptığınız zaman kişisel, başka üzerinde tacks % 15 yanıt artış . Kişisel mesajlar oluşturmak zaman alabilir, ancak gemide takdir ve heyecanlı üyeler kazanma olasılığınız daha yüksektir.
Ayrıca “Group Join” linkinizi diğer sosyal ağlarda paylaşarak daha geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz. Bağlantıyı e-posta altbilginize, web sitenize, profilinize (elbette) ve potansiyel topluluk üyelerinin olabileceği diğer yerlere ekleyin. Mevcut üyelerinizi, grubun LinkedIn dışında da tanıtılmasında aktif rol almaya teşvik edin.   
Bununla birlikte, herkesin partiye girmesine izin vermeyin. Grup hesabınızı ön onayda olacak şekilde ayarlayın, böylece hiçbir spam hesabı veya açıkçası grubunuza uymayan kişiler olmadığından emin olabilirsiniz . Bu şekilde, LinkedIn Grupları elit gece kulüpleri gibidir... İnsanlar özel bir şeye girmiş gibi hissetmek isterler ve bir şeyi özel yapan şey, özel bir grubu küratörlüğünüzdür. Seçici davranarak herkesin zamanını kurtarıyorsunuz.

3. Başka bir yerde meşgul olun.
Diğer LinkedIn Gruplarına katılın. Bu, bir konudaki uzmanlığınızı göstermenize ve grubunuzun bir parçası olmaktan da fayda sağlayabilecek benzer düşünen insanlarla ilişkiler geliştirmeye başlamanıza olanak tanır.  
Tüm zamanınızı kendi sanal alanınızda geçirirseniz, başkalarının değerli bir ziyarette bulunmadan size katılmasını nasıl beklersiniz? LinkedIn'i kendi avantajınıza kullanmanın harika yolları vardır ve grubunuz ve profiliniz dışındaki varlığınızı artırmak, sizi gören hesapların sayısını artıracaktır. Sizinkine benzeyen ancak aynı olmayan çevrimiçi diğer grupları bulun ve aktif olarak yorum yapın ve geri bildirim sağlayın. Hedef kitlenizi desteklemek için değerli ve uygun bulduğunuz makaleleri yayınlayın ve paylaşın. Bir LinkedIn grubunuz olmasına rağmen, kişisel bağlantılarınızı oluşturmaya devam etmeniz gerekiyor.  

4. Açık ve aranabilir olun.
Gruplar bir zamanlar tamamen herkese açık olma yeteneğine sahipti, ancak son aylarda LinkedIn, grupları listelenmiş veya listelenmemiş olarak ayarlamak için bir güncelleme yaptı . Bir grup listelendiğinde, başlığı aranabilir ve bir üyenin profilinde görünürken, listelenmemiş gruplar "şebeke dışıdır", yani aranamazlar ve yalnızca doğrudan bir bağlantı veya grup yöneticisinin davetiyle erişilebilirler.
Daha büyük bir kitle oluşturmak ve niş ve uzmanlığınızın farkındalığını artırmak istiyorsanız, listelenmek yardımcı olacaktır. İçeriğiniz aranabilir olacak ve bir üye grubunuzla ilgili bir konu aradığında grup başlığınız görünecektir.  
Sahip olabileceğiniz daha özel amaçlar için daha samimi ve kapalı olacağından, bir grubu liste dışı tutmakta utanılacak bir şey yoktur. Bu, bir gece kulübüne ön kapıdan girmekle yeraltındaki özel bir gizli sohbete davet edilmek arasındaki farktır. Karar, tercihinize ve grubunuzun niyetine bağlı olacaktır.

5. Düzenli bakım yapın. 
İnsanların grupta nelere katkıda bulunduğuna veya yorum yaptığına göz atabileceğiniz her hafta yinelenen bir zaman planladığınızdan emin olun. Bir spam hesabı onay yollarından geçerse, hesabınızı düzenli olarak denetleyerek onu yakalayabilirsiniz. Grupta zaman zaman olumsuz ya da uygunsuz yorumlar bırakan birileri olabilir. Konuşmalara göz kulak olduğunuzdan ve birinin toplu konuşmanın kalitesini düşürüp düşürmediğini kontrol ettiğinizden emin olun.  
Grubu bundan kaçınmak için kurmanın bir yolu, yeni üyelerin kendi kendini tanıtma, diğer üyeleri taciz etme ve davet edilmeyen içerik (memeler, iş) gibi konularda nasıl gezinileceğini anlamaları için "grup kuralları" veya politikalarının görünür bir şekilde yayınlanmasıdır. 
Öte yandan, düzenli bakım, grubu gerçekten geliştiren ve harika geri bildirim ve girdi getiren üyeleri bulmanın harika bir yoludur. Çevrimdışı ağ kurabilmeniz için onlarla doğrudan iletişime geçmeyi düşünün ve grubu nasıl iyileştirebileceğinizi ve onlara daha fazla yardımcı olabileceğinizi onlarla konuşun.
Grubun nelerden daha fazlasını istediklerini, hangi konuların daha ayrıntılı olarak tartışılması gerektiğini ve topluluğun hangi yönlerini daha çok veya daha az istediklerini anlamak için grubun nabzını periyodik olarak almak önemlidir. Ankete katılmaktan korkmayın, çünkü bu her üyeye geri bildirimlerine değer verdiğinizi ve topluluğun bir parçası olmaktan en iyi şekilde yararlanmalarını istediğinizi gösterecektir.

bagli-bir-linkedin-grubu-nasil-baslatilir-ve-buyutulur

Kullanıcı deneyimini iyileştirmeye yönelik çalışmalarımızda yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgilere ve açıklama metinlerinden ulaşabilirsiniz.