SEO Eklentisi Olmadan WordPress SEO Nasıl Yapılacağını Öğrenin

blog post

SEO Eklentisi Olmadan WordPress SEO Nasıl Yapılacağını Öğrenin

SEO, web sitesinin şirketler tarafından ürünlerini satarken veya görüşlerini sunarken kullanılabilecek daha fazla trafik almasına yardımcı olur.

SEO, web sitesinin şirketler tarafından ürünlerini satarken veya görüşlerini sunarken kullanılabilecek daha fazla trafik almasına yardımcı olur. Modern zamanlarda, WordPress temasının çoğu şema işaretleme, kırıntı gezintisi vb. içerir. WordPress web sitenizin ihtiyaç duyacağı temel özelliklerden bazıları şunlardır:
Şema ile ekmek kırıntıları
Meta Açıklamaları
Grafik Meta Verilerini Aç
Kategori tabanının kaldırılması
Şema Meta Verileri
Takip edilmeyen bağlantı özellikleri

Ekmek kırıntıları: Önemli bir özelliktir, şema yapılandırılmış verilerin eklenmesiyle arama motoru sonuç sayfasındaki sıralamanız yükseldiğinde daha iyi bir sıralama elde edersiniz. SEO eklentisine gitmeden bir kırıntı navigasyonu elde etmek mümkündür. Kod, “child” function.php dosyasına gider. Temanın function.php dosyasına ekleme yapıyorsanız, tema güncellenirse bu kırıntıları kaybedersiniz. Breadcrumb'ları doğru yapmak karmaşık olabilir, çünkü onları şema işaretlemesiyle ilişkilendirmeniz gerekir. Breadcrumbs NavXT WordPress Eklentisini tercih edebilirsiniz.

Meta açıklaması: Kolay WP Meta Açıklaması, Meta açıklaması için yeterince iyi bir çözüm olabilir, bunlar sıralama faktörü değildir, ancak web siteniz her sıralandığında ortaya çıkarlar, web sitenizde daha iyi eşleşen bir ifade bulursa Google tarafından yeniden yazılabilir, ayrıca web sayfasından ilgili snippet'i sağlar. Web siteniz için bir Meta açıklaması yazmak mı yoksa web sitenizin bir sorgu için neden iyi bir eşleşme olduğunu Google'ın size söylemesine izin vermek size kalmış.

Başlık Etiketleri: Web sitesindeki konular için kendi başınıza veya web sayfanız için deneyiminize ve inancınıza göre bir başlık yazabilirsiniz, bunlar için size yardımcı olabilecek SEO eklentileri vardır.

Açık Grafik Meta verileri: Bu, SEO'nun temel bir özelliği değildir, ancak web sitenize gelen trafiği olumlu yönde etkileyebilir, resmin ve url'nin Facebook ve Twitter'da paylaşıldığı zaman gösterilecek ifadelerin belirlenmesine yardımcı olur. Open Graph Meta Data eklentisi, potansiyel site ziyaretçilerine hitap edebilecek profesyonel bir görünüm sunacaktır.

WordPress'ten Kategori Tabanının Kaldırılması: URL yapısı için Kategori zorunlu değildir, url'yi alan adına, kategorideki gerçek isme ve en iyi uygulama olan sayfa adına kısaltabilirsiniz. Kısaltılmış bir url'nin hatırlanması kolaydır, yanlış yazılma olasılığı daha düşüktür, kullanıcıların ve arama motorlarının web sitesinin ne hakkında olduğunu daha az sayıda kelimeyle bilmesini sağlar.

Şema WordPress Eklentisi: Bu, incelemeleri ve makale şemasını içeren şema yapılandırılmış verilerini entegre edecektir. Şema İşaretlemesi elle de kodlanabilir. Derecelendirme, ürün adı vb. için açıklayıcı alanı manuel olarak ayarlar. Yapı verilerinin öğeleri manuel olarak yapılabilir veya hatta posta bazında veya şablonu düzenleyerek bir gönderiye otomatik olarak eklenebilir., bir eklenti kullanmak zorunlu değildir, ancak süreci ölçeklendirmek ve güncel tutmak için iyi bir yol olabilir, WordPress istediği kadar güncelleyebilir.

Nihai Takipsiz Eklenti: Bu eklenti, belirli bir url'yi, o url'nin oluşturulduğu anda takip edilmeyen hale getirmenize izin verir. Site genelinde kullanım için seçenekler mevcut ancak bunların kullanılması tercih edilmiyor.

WordPress için SEO'nun isteğe bağlı özelliklerinden bazıları şunlardır:
Ek Sayfaları Yönlendirme: Web sitenizdeki her resim için bir web sayfası oluşturduysanız, bu eklenti bu sorunu çözebilir. Bireysel eki doğru davranışları için geri yükler, sadece kurun ve etkinleştirin, sorununuzu inceleyebilir. Gelecekte medya dosyası yüklerken eki gönderiye yeniden yönlendirmek için doğru ayara sahip olduğunuzdan emin olmanız yeterlidir.
Yönlendirme Yöneticisi: Yönlendirmeleri oluşturmak için htaccess dosyalarını düzenlemekten rahatsızsanız, eski sayfayı yeni sayfaya yönlendiriyorsanız bunu kullanabilirsiniz.
404 yanıt: Silinen bir sayfayı bir ana sayfaya yeniden yönlendirmek için yönlendirme yöneticisini kullanmayın. Bazı 404 yanıtı, sitenize kısmi url ile bağlanan spam göndericilerden kaynaklanmaktadır. 404 yanıtı, bu durumda mükemmel bir yanıttır. 404 hatalarından bazıları sizin tarafınızdan yanlış bağlantıdan kaynaklanıyor olabilir, yani url'yi yanlış yazmış olabilirsiniz.

Gereksiz SEO Eklentisi Özelliklerinden Bazıları
Bazen Hepsi Bir Arada SEO eklentisi kullanmak cazip gelebilir, ancak ihtiyacınız olandan daha fazla eklentiyle sonuçlanabileceğinizi bilmek sizi şaşırtabilir, bu nedenle ihtiyacınız olan özellikleri bilmeniz gerektiğinden seçim yaparken dikkatli olun. Özel bir SEO eklentisi, bireysel eklentilere veya el yapımı çözümlere gitmek istemeyen kuruluşlar için daha iyi bir seçim olabilir.

seo-eklentisi-olmadan-wordpress-seo-nasil-yapilacagini-ogrenin

Kullanıcı deneyimini iyileştirmeye yönelik çalışmalarımızda yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgilere ve açıklama metinlerinden ulaşabilirsiniz.